Dobře upravené a krásné nehty jsou vizitkou každé ženy a řeknou o Vás mnoho maličkostí. Proto je třeba se o své ruce a nehty pravidelně starat a pečovat o ně. Proto Vám přinášíme praktické rady a tipy pro péči a výživu vašich nehtů a rukou.
Výživa a péče platí jak pro nehty na rukou, tak i na nohou.
Používejte bohatý krém na ruce každý večer a lehčí přes den – zvláště pokud byli ruce ve vodě. Cvičte prsty pár vteřin v pravidelných intervalech během dne, abyste podpořili oběh a napětí.
Jednou nebo dvakrát týdně si namočte na 15 minut konečky prstů do teplého olivového oleje. Pro nehty, které jsou ve špatném stavu to pomáhá. Dělejte to těsně před tím, než jdete spát a dejte si na noc bavlněné rukavice, aby mohl olej pracovat i během noci. Používejte jemný pilníček profesionální kvality. Nikdy nepoužívejte kovové pilníky – trhají nehty.
Vždycky pilujte pouze jedním směrem, od stran do středu. Snažte se dosáhnout oválného tvaru a vyvarujte se ostrým hranám, nebo bodům. Upravené krátké nehty budou odolnější a pevnější než dlouhé.
Pravidelné týdenní leštění nehtů pomáhá zjemnit zbrázdění a vylepšuje prokrvení. Lesk se bude prohlubovat pravidelným opakováním procedury.
Starý lak odstraňujte vatou a odlakovačem bez acetonu.
Ochraňujte nehty lakem, lak dává větší odolnost. Vyhněte se však lakům, dokud se stav a kvalita vašich nehtů nezlepší. Odlakovače laků (i ty nejjemnější) mohou být velice vysoušecí a mohou zhoršit situaci, pokud nemáme nehty v dobré kondici. Před nanášením laku si nezapomeňte odstranit zbytky krému nebo oleje. Pro perfektní nanesení laku naneste nejprve základní vrstvu, na kterou pak nanesete jednu nebo dvě vrstvy vrchní barvy. Také nechte malou mezeru kolem kůžičky. Barvení až ke kůži zabraňuje v odpařování a může způsobit, že nehty změknou.
Zabarvení nehtů do žluta je způsobeno užíváním velmi tmavých laků přímo na nehet, bez nanesení základní vrstvy. Zabarvení zabráníte použitím světlejšího odstínu, nebo nanesení základní vrstvy. Potíráním nenalakovaných nehtů citrónovou šťávou několikrát denně dosáhneme odstranění jakéhokoliv předchozího poskvrnění. Změnu barvy může způsobit také kouření. Čerstvá šťáva z citrónu vmasírovaná do kůžičky a pod nehty vyčistí také odolnou špínu. Nebo zkuste lžíci olivového oleje a lžíci hnědého cukru nebo mořské soli.
Jestliže jste obzvláště citlivý na obyčejné mýdlo, dejte si misku ovesných vloček na umyvadlo. Je to dobrá náhražka za mýdlo. Nebo použijte nealkalická glycerinová a přírodní olejová mýdla.
Záděry jsou natržené kousky kůže po stranách nebo u základny nehtu. Jsou běžné tam, kde je kůže velmi suchá a lehce se roztřepí nebo praskne. Záděry, které se nehojí, mohou být indikací nedostatku vitamínu C, nebo B komplexu. Nikdy kůžičku nezastřihujte ani nestříhejte. Záděry se časem při dobré péči spraví.
Jednou z velmi efektivních živin pro nehty je kyselina gamma-linolenová (GLA). Ta se doporučuje používat i proti jiným problémům jako je např. předmenstruační syndrom, bolest prsou nebo ekzém. Pacienti, kteří užívali petrklíčový olej, nebo doplňky GLA zároveň vylepšili kvalitu nehtů. Jelikož GLA zlepšuje krevní tok, pomáhá oběhu v rukách a nohách – a nehtech. Doporučená dávka je 500 mg kapslí petrklíčového oleje, nebo úměrný GLA výrobek denně po šest měsíců.
Nezapomeňte – že tyto živiny potřebují mnoho týdnů, aby ukázaly rozdíl – tak vydržte.
ivana
heskyyyyyyy